Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri

Slayt gösterisi: Bu küçük bükülmüş kule, altı sanatçı stüdyolarından biri olan Saunders Mimarlık Norveç Kanada kıyıları Fogo Island üzerinde inşa edilir.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 75368809 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Üç katlı Tower Studio tamamlanmak üzere dördüncü ve en son çılgınlık ve diğerleri gibi bir boyalı ahşap dış yüzeyi ve beyaz badanalı bir iç mekana sahiptir.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 59609454 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Binanın zemin aşamalı çatı terası 180 derece zemin uzaklaşmış, böylece döndürün.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 83273017 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Bu katlanmış da diğer dış duvarlar aksine beyaz boyalı ladin ile kaplı olduğu girişinde, bir yönlü bir oyuk oluşturur.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 1875835 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Bir ara yukarıdan bakan ise büyük bir üçgen ışıklık, orta kattaki stüdyoya sel ışık verir.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 21036863 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Zemin katta fotovoltaik paneller bir odunla yanan şömine ve kompost tuvalet tarafından desteklenmektedir küçük bir mutfaktır.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 7395333 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Dar tahta bir el arabası veya bisiklet daha büyük bir şey için erişim oluşturarak, ana yola binanın girişinde dışarı götürür.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 10545265 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Geçen yıl bu zaman tamamlandığı Biz stüdyoları ilk kez yayınlandı. burada görüntüleri bakınız .

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 33169442 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 12824988 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Kule Studio

Shoal Bay, Fogo Island, Newfoundland

Kule Studio dramatik Shoal Bay, Fogo Island, Newfoundland kayalık kıyı şeridi bir streç üzerinde yer almaktadır. Yukarı doğru katlanmış olarak stüdyo heykel siluet hem ileri ve geri doğru eğilir. Daha sık değil ada, bu penceresiz siyah kuleye ortalama ziyaretçi için, tuhaf bir tepki ve imrenilecek soru kışkırtır, “Bu nedir?”

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 24121 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Haziran 2011’de açılan bir sanat stüdyosu – yerliler için, bu yapının Fogo Island Sanatlar Corporation’ın bir projesi olduğunu biliyoruz. Kükreyen bir ateş, büyük ölçüde kendi terası ve bir arka plan puan olarak yerel balinaların kaydedilmiş sesler çekilmiş fişekleri: Kule Studio resmi açılış şenlik ve yer biriydi.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 53679406 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Kıyısındaki kayalık bir streç üzerine tünemiş, Tower Studio hiç yol vardır, sadece azıcık bir bataklık üzerinde gezdirin plakalar yıpranmış komşu topluluk veya oluşan dar bir tahta kaldırımda yürüme kıyı boyunca yürüyüş ulaşılabilir olduğunu bakeapples olarak bilinen cloudberries, bir bereket vardır.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 65705496 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Uzaktan bakıldığında ahşap tahta yolun işlek bir streç hayatımın parçası için telli Kulesi Studio bağlayan bir ip askısı gibi okur. Kaldırım, geniş sadece on iki santim, Kule Studio hikaye hayati bir bileşendir, bu Newfoundland bataklık hassas ekosistemi bozmadan şantiyeye inşaat malzemeleri getirmek için höyükleri tekerlek için bile parça temin ve likenler bu kaya çıkıntıları üzerinde büyür.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 54401397 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Boardwalk makro ve mikro düzeyde hem de ekonomik, kültürel ve ekolojik sürdürülebilirlik noktalar bağlayan Shorefast Vakfı zihniyet parçası olan bütünsel düşünme bir kanıtıdır. Şimdi amacı geçmişi olduğunu, tahta yakında Kulesi Studio inşaat çevresindeki peyzaj üzerindeki etkisini en aza indirmek için kaybolur.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 82741183 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Bir yaklaşımlar stüdyo olarak, onun güneye bakan giriş alanına geri otuz derece açılıdır. Tepegöz duvar üçgen bölümünün altındaki çift cam kapılar barındırmak öne doğru eğilir. Ladin yatay panoları bürünmüş pervaz ve açılı Entryway, iki kayrak siyah boyalı dikey tahta bir cephe binanın penceresiz dış kalan keskin bir kontrast beyaz boyanmış.

Kule Studio otuz iki ayak bir toplam yüksekliğe sahip üç seviyeden oluşmaktadır. Bu giriş alanına bir mutfak, bir kompost tuvalet ve odunla yanan şömine ile donatılmıştır. Onun ikinci düzey bir stüdyo olduğunu, gün kuzeye bakan cömert bir tavan penceresi ile yaktı. Bir asma tavan, stüdyo çift yüksekliği hacmi içerisine doğru uzanmış. Kenara alan geometrik karmaşıklığı, oryantasyon bozukluğu duygusu kattığı ikinci özelliği mimari detay ortadan kaldırılması ve pürüzsüz kontrplak kaplı tüm dikey, yatay ve eğimli yüzeyler, parlak, beyaz boyalı olmasıdır.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 8189356 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Stark içeriden sadece kabartma stüdyonun tek çatı penceresi ile görünür dış bir şerit olduğunu. Karşısında ve ışıklık paralel bir hafif açılı duvar bir vücut yaslanmak ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz bunun üzerine mükemmel görüntüleme yüzeyi sağlar. Bir kulenin yüzeyidir karşı rüzgarın Kuzey Atlantik ve kuvvet sesli kükreme ile bir mehtaplı gece boyunca bu yüzeye karşı dinlenme büyülü etkisi hayal edebiliyorum. Stüdyo seviyeden itibaren, dar bir merdivenden (ayrıca beyaz boyalı) bir çatı ambar alt kısmına asma katta geçmiş olur. Bir yatay delikten geçer ve çatıdaki güvertede durduğu gibi, okyanus ve kayalık rüzgarlı arazinin görünümü gösterişlidir. Yakın zamanda tamamlanan stüdyoları listesi itibaren, genellikle marangozlar yerel mürettebat tarafından Kulesi Studio binanın en zorlu biri olduğu kabul edilmektedir. Planı çatı planı yüzseksen de-Yakma döner – – Kule geometrisinin temel dayanak noktası basit biri olmasına karşın tıpkı kişiliğiniz form yapımı biraz daha karmaşık olduğunu kanıtladı. Çerçeveleme diyagramı anlamaya amacıyla, ahşap modelleri, bir dizi inşa edildi. Sonuçta büyük ölçekli modeli mini en aza inmesi herhangi bir yerinde karışıklığa imal edilmişti.

Kule Studio hikayesi bunu destekleyen iki yapının başvuru olmadan tamamlanmış değil. Ilk stüdyo ana girişinin batısında yaklaşık elli metre alan güneş panellerinden bir ‘bağımsız’ bir dizidir. Tüm stüdyolar elektrik, su ve kanalizasyon programları erişimi olmayan izole bölgelerde yer alan olduğundan, fotovoltaik paneller, kompost tuvaletler ve su sarnıçları ile donatılmıştır.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 19192248 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
O / o stüdyoda çalışmıyor ise sanatçının yaşadığı yakındaki köyde bir restore edilmiş geleneksel evler – Kule Studio başarısı için gerekli diğer yapısı ‘ikiz kardeş’ olduğunu. Sanatçı / onu en son sanat projesi sabitlenmiş değilken riayet geleneksel Newfound-arazi evi, – Tüm Fogo Island stüdyo stüdyo Saltbox ile eşleştirilmiş olduğu aynı model izleyin. Geleneksel Saltbox ev ve mimari açıdan kışkırtıcı stüdyoları yeni inşaat restorasyon çağdaş kültürün çok yönlü ifadeler ile yerel geleneksel mimarinin yüz yüze getiriyor ilginç bir dinamik yarattı.

Mimar, Todd Saunders, açıkladığı gibi, yenilenen evler binanın yöresel yolu bir parçası olduğu gerçeği stüdyoları için ayrılan mimari deneme düzeyini artırdı. Köylerin ortasında yer yenilenen evler, aksine, stüdyolar köylerde çevre üzerinde on beş dakika ute yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Sanatçılar sıcak komşularının misafirperverliği yanı sıra, kendi stüdyoları serin sığınağı her ikisiyle karşılaşabilirsiniz. Stüdyoları yerel köy dışında olduğundan, mimari karakterini görünüşte tanıdık ve esrarengiz ‘garip’ hem de. Bir anlamda stüdyoları ‘fit’, ama daha önemlisi onlar dışarı stand.

Ev mimarisi ornekleri ve daire masa sandalye cesitleri 67891335 Ev mimarisi örnekleri ve daire masa sandalye çeşitleri
Zaman zaman, stüdyoları yalın soyut biçimleri Fogo Island tipik, sisli hava kaybolmak gibi siyah ve / veya beyaz boyalı. Kaybolma garip tanıdık dinamik formlar oluşturabilir oynak geometri üzerinde duruluyor Saunders mimari üretim sözlüğü ilginç bir yanı olabilir. Fogo Island üzerinde mimari projeler serisi yeni üretim içindeki yerli kapsayacak yapar. Daha da önemlisi, reframe için hayati önem taşımaktadır çağdaş bir duyarlılık oluşturur, yeniden yerleştirmek ve herhangi bir geleneksel kültür gençleştirmek, sırayla bunun için yirmi birinci yüzyılın fırsatları ve zorlukları karşılamak için – kafasına.

Comments are closed.